Urząd Miasta i Gminy w Szczytnej

Jarmark Wielkanocny w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Szczytna a Miastem Ceska Skalice (fotorelacja)

Ocena 0/5

1 kwietnia 2023 r. na "Placu za Bramą" odbył się Jarmark Wielkanocny w ramach współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Szczytna a Miastem Ceska Skalice. Uroczystego otwarcia w imieniu Burmistrza Szczytnej - Pana Marka Szpaniera dokonała Pani Aneta Sitarz - Sekretarz Szczytnej, która przywitała wszystkich zgromadzonych mieszkańców oraz przybyłych gości z Czech.

Podczas Jarmarku Wielkanocnego mieszkańcy Gminy Szczytna oraz goście z miasta partnerskiego Ceska Skalice przedstawili zwyczaje Wielkanocne jakie są w ich rodzinnych domach.

Dzięki zakupionym w ramach realizacji mikroprojektu namiotom wystawcy mogli zapraszać gości do stworzonych przez siebie stoisk pełnych smakowitych potraw, lokalnych produktów czy pięknego rękodzieła.

Dodatkowo odbył się konkurs kulinarny na najlepszą potrawę Wielkanocną. W ramach konkursu Komisja oceniła zgłoszone potrawy i przyznała I,II oraz III miejsce zarówno dla uczestników ze strony Polskiej jak i uczestników ze strony Czeskiej.

Mimo nie sprzyjającej pogody panowała miła i świąteczna atmosfera, która udzielała się wszystkim odwiedzającym.

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej, OSP w Szczytnej, policjantom za doglądanie porządku, a także dyrektorom jednostek organizacyjnych oraz rodzicom za wkład w organizację i przebieg wydarzenia.

przekraczamy_granice_logo 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności