Urząd Miasta i Gminy w Szczytnej

Polsko-Czeskie Adventalia 2022

Ocena 0/5

17 grudnia 2022 r. na "Placu za Bramą" miały miejsce polsko-czeskie Adventalia w ramach  współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Szczytna a Miastem Ceska Skalice. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Szczytnej - Pan Marek Szpanier, który przywitał wszystkich zgromadzonych mieszkańców oraz przybyłych gości z Czech.

Adventalia przebiegały w radosnej atmosferze przy dźwiękach kolęd i świątecznych pieśni.  Największą publiczność zgromadziły występy dzieci, które wykonywały tradycyjne jaki i współczesne utwory świąteczne.

Dzięki zakupionym w ramach realizacji mikroprojektu namiotom wystawcy mogli zapraszać gości do stworzonych przez siebie stoisk pełnych cudownego rękodzieła, lokalnych produktów oraz wyśmienitych potraw.

Wszędzie unosił się zapach domowych wypieków, świątecznych przysmaków oraz zimowych przypraw. W takich okolicznościach świąteczna atmosfera udzielała się wszystkim odwiedzającym.

Serdeczne podziękowania dla Pana Dyrektora oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczytnej, OSP w Szczytnej, policjantom za doglądanie porządku, a także dyrektorom jednostek organizacyjnych oraz rodzicom za wkład w organizację i przebieg wydarzenia.


 

Projekt "Przyjdźcie na..../Zveme Vás na..." realizowany ze środków Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska.

logo

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności